Recenzja szóstej części serii “Szklany tron. Wieża świtu. Tom 6” autorstwa Sarah J. Maas z roku 2017

Sarah J. Maas, znana autorka bestsellerowej serii “Szklany tron”, powraca z kolejną odsłoną swojej epickiej sagi. “Szklany tron. Wieża świtu. Tom 6” to kolejny tom serii, który przenosi czytelnika w fascynujący świat pełen mrocznych sekretów i niebezpieczeństw. Czy książka spełnia oczekiwania fanów? Przekonajmy się!

Akcja “Szklany tron. Wieża świtu. Tom 6” rozgrywa się równolegle do wydarzeń opisanych w poprzednim tomie, “Imperium burz”. Głównym bohaterem jest Chaol Westfall, kapitan Gwardii Królewskiej i bliski przyjaciel Aelin Galathynius. Po tragicznym wypadku Chaol zostaje sparaliżowany i musi udać się do tajemniczego miasta Antica, gdzie ma nadzieję odzyskać zdrowie.

W Antice Chaol poznaje Yrene Towers, uzdrowicielkę z potężnym darem leczenia. Ich spotkanie staje się początkiem niesamowitej przygody, która doprowadzi ich do odkrycia tajemniczych spisków i konfliktów politycznych w Erilei. Wraz z postacią Nesryn Faliq, drugoplanową bohaterką serii, trójka wyrusza na niebezpieczną misję, która może zmienić losy królestwa.

Niesamowite przygody i emocje w ‘Szklany tron. Wieża świtu. Tom 6’ – recenzja

W “Szklany tron. Wieża świtu. Tom 6” Sarah J. Maas po raz kolejny udowadnia swoje mistrzostwo w tworzeniu wartkiej fabuły pełnej emocji i zwrotów akcji. Czytelnik nie ma czasu na nudę, gdyż autorka serwuje mu coraz to nowe zaskoczenia i tajemnice do rozwiązania.

Jednym z największych atutów tej części jest rozwinięcie postaci Chaola Westfalla. Dotychczas widzieliśmy go głównie jako lojalnego przyjaciela Aelin, ale teraz dostajemy okazję poznać jego osobiste przemyślenia i przeżycia. Przez sparaliżowanie bohater musi stawić czoła własnym słabościom i odnaleźć swoje miejsce w świecie, co czyni go jeszcze bardziej sympatycznym dla czytelnika.

Sarah J. Maas również nie zawodzi jeśli chodzi o kreację nowych postaci. Yrene Towers to silna i niezależna kobieta, której siła tkwi zarówno w jej zdolnościach uzdrowicielskich, jak i w determinacji do walki o sprawiedliwość. Nesryn Faliq z kolei dostaje więcej miejsca na ekranie, co pozwala czytelnikowi lepiej poznać jej motywacje i tajemnice.

“Szklany tron. Wieża świtu. Tom 6” to także okazja do zgłębienia tajemnic Erilei i odkrycia nowych aspektów tego fascynującego świata. Autorka konsekwentnie rozwija swoją wizję, dodając kolejne warstwy do już bogatego uniwersum. Opisy miasta Antica są szczegółowe i malownicze, a czytelnik może poczuć się jakby sam był tam obecny.

Podsumowując, “Szklany tron. Wieża świtu. Tom 6” to powieść pełna emocji, przygód i niebezpieczeństw, która z pewnością przypadnie do gustu fanom serii “Szklany tron”. Sarah J. Maas udowadnia swoje umiejętności pisarskie, tworząc historię wciągającą od pierwszej do ostatniej strony. Czytelnik zostaje porwany w świat Erilei i czeka go niezapomniane literackie doświadczenie.

https://www.youtube.com/watch?v=dpjRC9PJQS22